Wikiverzita
 

Vysoká škola ekonomická v Praze vstoupila do asociace

Jsme velice potěšeni, že se naše řady rozšířily o nového kolektivního člena - Vysokou školu ekonomickou v Praze.
 

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE), založená v roce 1953, je největší veřejnou vysokou školou ekonomickou v České republice. VŠE se člení na 6 fakult, které zájemcům nabízejí široké spektrum bakalářských, navazujících magisterských, doktorských i MBA studijních programů. Pět fakult – Fakulta financí a účetnictví, Fakulta mezinárodních vztahů, Fakulta podnikohospodářská, Fakulta informatiky a statistiky a Národohospodářská fakulta – je umístěno v centru Prahy, Fakulta managementu působí v Jindřichově Hradci. Studium probíhá podle zásad Evropského systému převodu a akumulace kreditů (ECTS).
 

Na VŠE studuje v současné době více než 15 tisíc studentů. VŠE nabízí bakalářské studijní programy v češtině, angličtině a ruštině, navazující magisterské a doktorské studijní programy v češtině a angličtině. Od roku 2007 působí na VŠE Středisko handicapovaných studentů.
 

Škola je vysoce hodnocena jak v tuzemsku, tak v zahraničí. VŠE je zařazena do hodnocení Financial Times a v rámci projektu Eduniversal Ranking je dlouhodobě hodnocena jako jedna z nejlepších „business schools“ ve střední a východní Evropě. Dva navazující magisterské studijní programy získaly prestižní mezinárodní akreditaci EPAS od EFMD (European Foundation for Management Development). Mezinárodní MBA program je akreditován asociací FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation), má také akreditaci CAMBAS (České asociace MBA škol), která je členem organizace EQUAL – European Quality Link by EFMD. Fakulta financí a účetnictví získala odbornou akreditaci od mezinárodní profesní asociace the Association of Chartered Certified Accountants ACCA). Akreditace EQUIS řadí Fakultu podnikohospodářskou mezi 1% nejlepších business škol na světě. V srpnu 2016 byl zahájen pětiletý proces vstupu VŠE do prestižní mezinárodní asociace AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business).
 

www.vse.cz


  Zpět na Aktuality

Asociace pracovníků univerzit

Asociace pracovníků univerzit
Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazena